Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest niedziela 18.04.2021 , Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Gmina Krasne

Projekty Unijne

logo_1

W dniu 18 sierpnia 2017 w siedzibie płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn.: „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Krasne”

Województwo Mazowieckie reprezentował Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.
Gminę reprezentował Wójt Gminy Krasne - Michał Szczepański

WSPARCIE UNIJNE NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE KRASNE

Kolejne środki unijne trafią do beneficjentów. Gmina Krasne zainwestuje otrzymane wsparcie w wykonanie termomodernizacji w pięciu budynkach użyteczności publicznej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowę o unijne dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Krasne Michał Szczepański.

Dzięki wsparciu unijnemu w gminie Krasne już w drugiej połowie 2018 r. nastąpi poprawa efektywności energetycznej w budynkach: Urzędu Gminy, Gimnazjum, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkołach Podstawowych w Krasnem i Zielonej. W ramach projektu w obiektach zostanie wykonane ocieplenie ścian zewnętrznych, podłóg, stropów i dachów. Wymieniona zostanie także stolarka okienna i drzwiowa. Systemy grzewcze będą przebudowane, a oświetlenie wymienione na energooszczędne. Poza tym zainstalowane zostaną instalacje odnawialnych źródeł energii.

Realizacja projektu pozwoli na podwyższenie efektywności energetycznej obiektów, zmniejszenie zużycia energii i redukcję emisji zanieczyszczeń, a także na obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynków.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Krasne
Beneficjent: Gmina Krasne  
Całkowita wartość projektu: 4 403 364,57 zł
Kwota dofinansowania: 3 522 691,65 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna   

 

miniatura

miniatura

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications