Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest wtorek 09.03.2021 , Imieniny: Dominika, Franciszki, Katarzyny

Gmina Krasne

Inwestycje gminne

Wieża ciśnień

Poszerzenie oferty kulturowej gminy Krasne, poprzez odrestaurowanie zabytkowej wieży ciśnień, z przeznaczeniem na Muzeum Rodu Krasińskich

     Przedmiotowa wieża stanowi fragment niepowtarzalnego i zabytkowego zespołu pałacowo - parkowego, który jest dawną siedzibą rodu Krasińskich. Na jego terenie zachowały się liczne pamiątki, które zostaną wykorzystane jako eksponaty w nowo powstałym muzeum. Reszta ekspozycji zostanie dokupiona.

     Projekt swoim zakresem obejmuje odrestaurowanie całego budynku, wraz z przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, ułatwiającego im dostęp do budynku oraz modernizację pomieszczeń sanitarnych (łazienek). Ponadto Muzeum Rodu Krasińskich będzie umożliwiało korzystanie z oferty kulturalnej osobom niewidomym. Wszystkie eksponaty znajdujące się w muzeum będą opisane alfabetem Braille'a.
     Oferta kulturowa Muzeum Rodu Krasińskich będzie skierowana zarówno do polskich, jak i zagranicznych turystów. Aby umożliwić pełny komfort zagranicznym turystom odwiedzającym muzeum, wszystkie tabliczki przy zbiorach i eksponatach będą posiadały opis w języku angielskim. Materiały promocyjne i reklamowe, dostępne do kupienia w kasie, również będą wydawane w obcych wersjach językowych. W celu umożliwienia zapoznania się z ofertą kulturową Muzeum Rodu Krasińskich, zostanie utworzony serwis internetowy, prowadzony w kilku wersjach językowych. Linki do powyższej strony internetowej zostaną zamieszczone na stronie Urzędu Gminy Krasne oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza. Z myślą o potrzebach zagranicznych turystów projekt zakłada także zakup urządzeń multimedialnych ze słuchawkami, umożliwiający zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Nagrane audycje będą dostępne w kilku wersjach językowych.

     Remont budynku polega na wymianie zużytych elementów budynku, takich jak stolarka, podłogi, pokrycie dachu i obróbki blacharskie, tynki i powłoki malarskie, odnowie i zakonserwowaniu elewacji, zabezpieczeniu ściany fundamentowej przed korozją, wykonaniu instalacji grzewczej zasilanej z pompy ciepła, wykonaniu instalacji wentylacyjnej, wymianie przyłącza wodnokanalizacyjnego, wykonaniu przyłącza odwodnienia liniowego, wymianie instalacji elektrycznej wewnętrznej.

Fotografie z realizacji inwestycjiRusztowania przy Wieży cisnień Rusztowania przy Wieży ciśnień, widok z  dalszej perspektywy

Remont łuków drzwiowych wewnątrz wieży Jedno z pomieszczeń wieży po zdjęciu tynków ze ścian

Robotnik pracujący przy elewacji jeden z robotników rozpylający substancję konserwującą ściany

Malowanie cegieł Wieża ciśnień z rusztowaniami, widok z prawego boku

Odnowione pomieszczenie wieży Odrestaurowane okno wieży

Łuki drzwiowe po konserwacji Jeden z zaułków po remoncie

Jedna z bocznych ścian wieży po renowacji Wejście do wieży po renowacji, widok części nad drzwiami

Herb wiszący na wieży po renowacji Wieża ciśnień po renowacji, widok całości

Wykusz po renowacji

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications