Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest poniedziałek 30.03.2020 , Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

koronawirus_baner

Gmina Krasne

Informacje dotyczące pracy urzędów i instytucji

Pomoc Prawna

Komunikat o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Przasnyskim.

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374).

Od dnia 13 marca 2020 r. do dnia odwołania zawieszona zostaje na terenie Powiatu Przasnyskiego stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Obsługa klientów w punktach, także w zakresie nieodpłatnej mediacji, nie będzie świadczona.

Osoby, które chcą uzyskać pomoc prawną mogą ją otrzymać wyłącznie drogą środków komunikacji na odległość (telefon, mail, komunikator internetowy).
W takim celu należy przesłać oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady:

  • za pośrednictwem Portalu Zaufania Publicznego ePuap lub,
  • podpisany skan  wniosku i oświadczenia na  adres starostwo@powiat-przasnysz.pl lub,
  • podpisany podpisem kwalifikowanym na  adres starostwo@powiat-przasnysz.pl

Wzór oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość jest dostępny do pobrania na stronie https://www.powiat-przasnysz.pl/pl/komunikat-o-dzialalnosci-punktow-nieodplatnej-pomocy-prawnej-i-nieodplatnego-poradnictwa-obywatelskiego-w-powiecie-przasnyskim/#more-25198

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications