Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest poniedziałek 30.03.2020 , Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

koronawirus_baner

Gmina Krasne

Gospodarka odpadami - stawki, deklaracja

 

   Gospodarka odpadami

Od 1 lipca 2013 roku gospodarka odpadami przeszła we władanie gminy. Obowiązują nowe zasady zbiórki i utylizacji odpadów komunalnych oraz rozliczania należności za odbiór odpadów z poszczególnych nieruchomości.

Na dotychczasowych zasadach następuje odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, czyli: obiektów przeznaczonych pod działalność gospodarczą, szkół, urzędów administracji rządowej i samorządowej.

Zgodnie z Uchwałą Nr IV/19/2015 Rady Gminy Krasne z dnia 29.04.2015 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty - opłaty za odbiór odpadów komunalnych wynoszą:

  • odbiór selektywnie zebranych odpadów - 7 zł miesięcznie od mieszkańca,
  • odbiór zmieszanych odpadów komunalnych - 12 zł miesięcznie od mieszkańca.

 Informacja o pliku pdf (pobierz plik .pdf)

Obowiązkiem właścicieli nieruchomości jest regularne uiszczanie opłat za odbiór odpadów komunalnych.
Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej nalicza samodzielnie i przedstawia w formie deklaracji, w oparciu o liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz miesięczną stawkę ustaloną przez Radę Gminy Krasne.
Właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć do wójta deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zmiana liczby osób zamieszkujących nieruchomość) właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć do wójta nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

Uchwała Nr VI/30/2016 Rady Gminy Krasne z dnia 14.07.2016 r. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych

Informacja o pliku pdf (pobierz plik .pdf)

Wzór deklaracji

Informacja o pliku pdf (pobierz plik .pdf)   (pobierz plik .doc)


Wytworzył:
Łukasz Wojtalewski
Udostępnił:
Sylweriusz Sztukert
(2013-02-08 13:59:43)
Ostatnio zmodyfikował:
Sylweriusz Sztukert
(2019-03-11 10:09:51)

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications