Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest poniedziałek 01.03.2021 , Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Gmina Krasne

 Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem

     Pod koniec 2008 roku Biblioteka Gminna w Krasnem przeniesiona została do nowego lokalu o całkowitej powierzchni 158 m2. Lokal mieści się w budynku Gimnazjum Publicznego, ale jest całkowicie samodzielny z odrębnym wejściem. Warunku lokalowe są obecnie bardzo dobre. Jest większy od poprzedniego, bardziej przestrzenny, jasny i funkcjonalny. Składa się z dwóch, dużych sal przeznaczonych na wypożyczalnię i czytelnię. W jednej zgromadzony został księgozbiór dla dorosłych, w drugim książki dla dzieci i młodzieży oraz prasa. W kolejnym  pomieszczeniu mieści się sala komputerowa z 6 stanowiskami, w tym 5 udostępnionych dla czytelników. Ponadto w nowym lokalu znajduje się przestronny korytarz, dwie toalety (dla personelu i użytkowników), a także pokoik socjalny i pomieszczenie gospodarcze.

     Koszt adaptacji i modernizacji pomieszczeń z przeznaczeniem na działalność biblioteki to kwota około 120 tysięcy złotych. Środki na realizację inwestycji zapewniła Gmina Krasne. Dzięki zaangażowaniu władz oraz Rady Gminy Krasne, Gminna Biblioteka Publiczna posiada obecnie właściwe warunki do funkcjonowania. Duża powierzchnia, dogrzany i właściwie oświetlony lokal oraz wystrój, to atuty, które dają nowe możliwości prowadzenia różnorodnych form pracy z użytkownikami biblioteki.

     Oprócz księgozbioru liczącego ponad 16 tysięcy woluminów w placówce można wypożyczyć prasę, lektury na kasetach video, skorzystać z księgozbioru w czytelni, a także wyszukać bezpłatnie informacje w sieci Internet. Użytkownicy biblioteki mogą ponadto za niewielką opłatą kserować lub drukować dokumenty, wysłać fax, oprawić dokumenty (bindowanie).

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications