Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest wtorek 09.03.2021 , Imieniny: Dominika, Franciszki, Katarzyny

Gmina Krasne

Badania sprawności technicznej opryskiwaczy

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Makowie Mazowieckim, informuje o obowiązku przeprowadzania badań sprawności technicznej opryskiwaczy, którymi są wykonywane zabiegi środkami ochrony roślin, wynikającym z art. 8 ust. 2 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/128/WE z dnia 21 października 2009 r. (Dz. Urz. UE L 309 z 24.11.2009, str. 71) ustanawiającej ramy wspólnotowego działania na rzecz zrównoważonego stosowania pestycydów.

Rolnicy, którzy mieli przynajmniej raz atestowany opryskiwacz, a teraz nie używają go do stosowania środków ochrony roślin z powodu złomowania, sprzedaży, przekazania innemu właścicielowi, są zobowiązani taką informację złożyć w biurze WIORiN w Makowie Mazowieckim, ul. Osiedle Bazar 15, 06-200 Maków Mazowiecki (budynek ARiMR, druga klatka schodowa, 1 piętro), lub w każdy piątek w Przasnyszu na ul. Berka Joselewicza 6, (pokój na parterze przy schodach w budynku Urzędu Pracy).

Ponadto, WIORiN przypomina, że zgodnie z art 48 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin "do zabiegu z zastosowaniem środków ochrony rośłin uzywa się sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin, który:

  1. użyty zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska;
  2. jest sprawny technicznie i skalibrowany, tak aby zapewnić prawidłowe stosowanie środków ochrony roślin".

Szczegółowe informacje, można uzyskać pod numerem telefonu: 29 752-26-52

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications