Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest niedziela 18.04.2021 , Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Grupa osób niepełnosprawnych "Aniołki" - historia

     Na terenie gminy Krasne w 2001 r., 38 osób pobierało renty socjalne. Przysługiwały one osobom niepełnosprawnym w stopniu znaczym lub umiarkowanym, a niepełnosprawność powstała przed 18 rokiem życia.

     Pani Krystyna Falkowska (ówczesny kierownik GOPS) postanowiła otworzyć tym ludziom okno na świat. Dotychczas żyli oni w swoich środowiskach rodzinnych. Byli w swoim zamkniętym świecie, ponieważ nie byli akceptowani przez innych ludzi. Odsunieci na dalszy plan… Taki stereotyp panował przez tyle lat, chociaż wydawałoby się, że żyjemy w XXI wieku.

     W dniu 21 maja 2001 r. zaproszono na spotkanie rodziców oraz osoby niepełnosprawne, aby z nimi porozmawiać: Co myślą na ten temat? Na spotkanie przybyło 9-ro rodziców. Otrzymali oni wyczerpującą informację na temat uczestnictwa w zajęciach, o korzyściach, jakie mogą przynieść tym osobom. Uczestnictwo byłoby bezpłatne. Obecni rodzice wyrazili chęć i aprobatę tej idei.

     W lipcu na Zarządzie Rady Gminy Pani Falkowska przedstawiła problemy osób niepełnosprawnych. Jej pomysł również spodobał się Radzie Gminy. Została zatrudniona do tego osoba, wykwalifikowana do prowadzenia zajęć terapii zajęciowej.

     Tak oto powstała ta grupa… Przez te kilka lat przechodziła pewne modyfikacje. Zmieniali się terapeuci, ale atmosfera pracy z tą grupą jest wciąż taka sama. Są weseli, aktywni, wrażliwi na potrzeby innych ludzi… przez wiele osób niezauważalni…

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications