Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest środa 27.05.2020 , Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

koronawirus_baner

Gmina Krasne

,,Jak nie czytam jak czytam”

04.06.201910:29

redaktor

_img_social03

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam" , która odbędzie się 07 czerwca 2019 r. w Parku w Kranem.

 

 

 

Uprzejmie informuję, że Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem włączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie.  

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób.

Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbędzie się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10.  Czytelnicy, mieszkańcy i uczniowie ze szkół gminy Krasne będą czytać na polanie Parku  w Krasnem.  Przewidujemy udział ok. 450 osób.

Oprócz czytania planujemy następujące wydarzenia:

-  gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz  poczęstunek

Akcja w Parku rozpocznie się o 10.00.

Informacja o akcji:

„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności - w miłej atmosferze, bez przymusu. Akcja cieszy się   popularnością wśród uczniów ze względu na rozrywkowy, pozbawiony ideologicznych czy politycznych podtekstów charakter oraz duży wpływ uczniów na jej przebieg. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka  w Szkole”. Więcej informacji na stronie akcji: www.czytamy.org

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications