Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
 • Stadnina Koni Krasne
 • Kościół parafialny w Krasnem
 • Park w Krasnem
 

Dziś jest czwartek 24.09.2020 , Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

baner na strone urzedu gminy 750x100

Gmina Krasne

Inwentaryzacja indywidulanych źródeł ciepła

14.09.202008:19

redaktor

piecInwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Krasne we wszystkich nieruchomościach (mieszkalnych, handlowych, usługowych, użyteczności publicznej.

 

Gmina Krasne zawarła umowę o udzieleniu pomocy finansowej na zadanie pn. „Inwentaryzacja indywidulanych źródeł ciepła na terenie gminy Krasne, w tym zakup narzędzi informatycznych służących do stworzenia bazy inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła”.

Zadanie realizowane jest przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

Inwentaryzacja odbywać się będzie poprzez badania ankietowe. Będzie jednoznacznie wskazywać wszystkie źródła ciepła w każdym lokalu lub budynku położonym na terenie Gminy Krasne ogrzewanym indywidualnie, w tym w szczególności: mieszkalnym (jednorodzinnym i wielorodzinnym), handlowym, usługowym, użyteczności publicznej.

Inwentaryzacją będą objęte, w szczególności: małe kotłownie przydomowe, paleniska domowe (piece ceramiczne, piecokuchnie, piece wolnostojące, kominki), niewielkie kotłownie do 1 MW dostarczające ciepło do lokali usługowych lub warsztatów, kotłownie w obiektach użyteczności publicznej, kotłownie w obiektach handlu i usług.

Ankietyzacja będzie prowadzona we wrześniu i październiku 2020 r. Wszystkie budynki na terenie gminy odwiedzą ankieterzy, którzy zbiorą dane i wypełnią z mieszkańcami ankietę elektroniczną dotyczącą inwentaryzacji źródeł ciepła, biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa COVID-19 dopuszcza się wypełnienie ankiety drogą telefoniczną w tym przypadku ankieterzy mogą do Państwa zatelefonować i poprosić o wypełnienie ankiety.

Dane będą zbierane przez następujących ankieterów:

 • Anna Kopka - ankieter, pracownik Urzędu Gminy w Krasnem,
 • Olga Bednarczyk- ankieter,
 • Dorota Podgórska - ankieter, pracownik Urzędu Gminy w Krasnem,

których autentyczność będzie można potwierdzić w Referacie Inwestycji, Gospodarki Nieruchomościami, Dróg i Ochrony Środowiska.

WYPEŁNIENIE ANKIET JEST OBOWIĄZKOWE

Właściciele nieruchomości proszeni są o przygotowanie na potrzeby ankiet następujących informacji:

 • pow. użytkowa budynku,
 • liczba osób zamieszkujących,
 • wykorzystywane źródła ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej (rodzaj, moc, data produkcji),
 • średnie, orientacyjne zużycia paliwa,
 • wykonane i planowane prace termomodernizacyjne.    

Korzyści z przeprowadzonej inwentaryzacji:

 • możliwość pozyskania dofinansowania na wymianę pieców i prace termomodernizacyjne,
 • oszacowanie potrzeb i kosztów wymiany ogrzewania na ekologiczne i bardziej ekonomiczne,
 • ustalenie liczby mieszkańców zainteresowanych wymianą pieców,
 • opracowanie właściwych działań i propozycji wsparcia mieszkańców w zakresie ograniczania niskiej emisji.

Dane do ankiet (nie zawierające danych osobowych) gromadzone są jedynie na potrzeby stworzenia bazy inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie gminy Krasne, niezbędnej do wprowadzenia określonych działań, które przyczynią się do poprawy stanu zdrowia i jakości życia mieszkańców gminy. Na podstawie zebranych danych wykonany zostanie raport końcowy z wynikami inwentaryzacji.

Zebrane dane nie będą udostępniane publicznie.

Mieszkańcy gminy nie ponoszą żadnych kosztów ankietowania.

Obowiązek wykonania powyższego opracowania wynika z art. 8 ust. 1 i art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2020 r. poz. 283 z późn. zm.) oraz uchwały nr 98/17 z dnia 20 czerwca 2017 r. Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie programu ochrony powietrza dla strefy mazowieckiej, w której są przekroczone poziomy dopuszczalne pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 w powietrzu.

Dodatkowe informacje nt. inwentaryzacji można uzyskać w Referacie Inwestycji, Gospodarki Nieruchomościami, Dróg i Ochrony Środowiska, tel 23 671 00 17., e-mail ug_krasne@krasne.pl.

 

Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

18.09.2020

12:08

redaktor

bezpieczenstwo danychPowszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

czytaj więcej »
Komunikat

16.09.2020

12:36

redaktor

kikKomunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2020/2021

czytaj więcej »
Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

14.09.2020

12:00

redaktor

Spis przez telefonSpis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

czytaj więcej »
Inwentaryzacja indywidulanych źródeł ciepła

14.09.2020

08:19

redaktor

piecInwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Krasne we wszystkich nieruchomościach (mieszkalnych, handlowych, usługowych, użyteczności publicznej.

czytaj więcej »
Sprzedaż mienia

11.09.2020

10:58

redaktor

budynek_szwejkiWójt Gminy Krasne ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Krasne - nieruchomość w miejscowości Milewo-Szwejki - budynek po Szkole Podstawowej.

>> treśc ogłoszenia <<

Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

09.09.2020

09:22

redaktor

Gminy Punkt Spisowy - grafika na strone internetowaJeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.

czytaj więcej »
Harmonogram odbioru odpadów

04.09.2020

13:19

redaktor

odpadyPoniżej przedstawiamy harmonogramy odbioru odpadów na II półrocze 2020 r.

odpady zmieszane i biodegradowalne

odpady segregowane

Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

03.09.2020

14:17

redaktor

Obowiazek spisowy - grafika na strone internetowaJeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

czytaj więcej »
Pomoc dla rolników dotkniętych kryzysem COVID-19

02.09.2020

13:06

redaktor

arimr_logoOd 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

 

czytaj więcej »
Rozpoczął się spis rolny!

01.09.2020

09:32

redaktor

poczatek spisu - grafika na strone internetowaUżytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

czytaj więcej »
Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

31.08.2020

12:22

redaktor

arimr_logoWłaściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020.

czytaj więcej »
Powszechny Spis Rolny 2020

28.08.2020

10:36

redaktor

 

Rekompensaty za zakaz produkcji świń

25.08.2020

14:49

redaktor

arimr_logoAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że producenci rolni, którzy w związku z wystąpieniem ASF otrzymali od Powiatowego Lekarza Weterynarii zakaz utrzymywania świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, mogą ubiegać się o pomoc finansową. Wsparcie udzielane jest z budżetu krajowego.

czytaj więcej »

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications