Gmina Krasne

Witamy w serwisie
internetowym
  • Stadnina Koni Krasne
  • Kościół parafialny w Krasnem
  • Park w Krasnem
 

Dziś jest wtorek 21.05.2019 , Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Gmina Krasne

"Razem ku niepodległości..."

31.07.201813:19

redaktor

received_1788218241259053Pragniemy serdecznie zaprosić osoby dla, których Ojczyzna, nie jest tylko pustym sloganem, słowem bez znaczenia, wręcz przeciwnie jest czymś wyjątkowym, ważnym, czymś dla czego można wiele poświęcić. Pragniemy zaprosić osoby, które lubią spędzać aktywnie czas, by wspólnie przeżywać wyjątkowy jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Proponujemy wyjątkową inicjatywę 1000 km na 100-lecie, wspólnie, w myśl jednej najważniejszej idei. Kajakiem przez Polskę, rzeką Wisłą, w wyjątkowym czasie (15.08-01.09.2018r.) i w wyjątkowy, niespotykany sposób. Weź udział osobiście lub wesprzyj nas finansowo.

Zapraszamy OSP Wężewo.

 

kajaki_

Szanowni Państwo,

z ogromną satysfakcją i radością informujemy o naszym projekcie

„Razem ku niepodległości…”,

mającym na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności.

Dziś trudno sobie wyobrazić, jak wielka musiała być radość z odzyskanej niepodległości, ale ten niespotykany duch, niesłychana werwa i  zapał naszych przodków powinny udzielić się również i nam, motywując do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Naszym gorącym pragnieniem jest powiązanie przeszłości z teraźniejszością, aby obchody stały się prawdziwym świętem mieszkańców i sympatyków Gminy Krasne. Motywujmy się nawzajem do starania o lepsze jutro, do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu naszej codzienności, do szczytnych inicjatyw, albowiem powinnością nas wszystkich jest zachowanie wolności dla pomyślności obecnych i przyszłych pokoleń.

Jako Wójt Gminy Krasne miałem okazję zainicjować oraz objąć patronatem honorowym ten projekt, licząc na to, że spotka się on z Państwa aprobatą. Dla uczczenia odzyskania niepodległości postanowiliśmy zorganizować spływ kajakowy po Wiśle od jej początku do ujścia w Zatoce Gdańskiej. Wyzwanie przed jakim stajemy nie jest proste, ale wierzę, że znajdą się chętni, którzy je podejmą. Chcemy dokonać czegoś wyjątkowego, by wszystkim mieszkańcom i sympatykom naszej Gminy zapisało się w pamięci, w sercach, że wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć wiele.

Tak samo, jak ja, zdajecie sobie Państwo sprawę, że sposobów na uczczenie 100-lecia niepodległości jest wiele: wystawy, pokazy, koncerty, maratony, etc. Wiem jednak, że akcja, którą przeprowadzimy jako mieszkańcy Gminy Krasne przy wsparciu sympatyków i ludzi pragnących zapisać się na kartach wspólnej historii, pozwoli nam się zjednoczyć w działaniu i osiągnąć coś niespotykanego, coś na miarę tak niepowtarzalnej rocznicy.

Cały projekt „Razem ku niepodległości…” będzie miał charakter sztafety, a to znaczy, zadaniem uczestników będzie przepłynięcie konkretnego odcinka. Razem na pewno damy radę!

Wisła liczy ponad 1000 km i jest najdłuższą rzeką w Polsce. Zadaniem każdej zmiany sztafety byłoby zatem przepłynięcie kilkudziesięciu kilometrów.

Po zakończeniu całego przedsięwzięcia, po przepłynięciu Wisły i dotarciu do Zatoki Gdańskiej, zorganizujemy w Krasnem event, na którym będzie zaprezentowana wystawa zdjęć z wyprawy, wręczone zostaną także dyplomy oraz pamiątki. W ten sposób wspólnie będziemy mogli świętować nasz sukces!

Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę, w realizację której wkładamy własne siły. Liczymy na Państwa wsparcie wierząc, że oprócz satysfakcji będzie to również wspaniała promocja i reklama Państwa firmy czy instytucji.

Aby zrealizować nasze przedsięwzięcie niezbędne są środki finansowe, każda osoba fizyczna, firma, bądź instytucja, która chce nas wesprzeć może dokonywać wpłat na poniżej podany numer rachunku bankowego Organizatora z dopiskiem: „Razem ku niepodległości…”.

BGŻ NBP PARIBAS   86 2030 0045 1110 0000 0264 2680

W zamian za wsparcie możemy zaoferować:

  • zaproszenie do wzięcia udziału w spływie dla sponsora,
  • umieszczenie logo/nazwy firmy, instytucji na materiałach promocyjnych, zaproszeniach, dyplomach,
  • ekspozycję logo/nazwy firmy, instytucji oraz promocję na oficjalnej stronie internetowej Gminy w zakładce projektu „Razem ku niepodległości…”, na bieżąco informacje dotyczące przebiegu wydarzenia w mediach i na portalach społecznościowych,
  • informację o sponsoringu w mediach, polecanie usług Państwa firmy, instytucji
  • zaproszenie na event zamykający całe wydarzenie jako gościa honorowego,
  • podziękowanie wygłoszone w trakcie uroczystego wręczenia pamiątkowych dyplomów,
  • możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych z tytułem „sponsor” w trakcie spływu oraz uroczystego eventu (np. punkt promocyjny).

Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na kompleksową obsługę przedsięwzięcia. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych umożliwiają odliczenie przekazanej darowizny od podstawy opodatkowania do wysokości 10%. W przypadku osób fizycznych, darowiznę przekazaną można odliczyć w wysokości do 6% podstawy opodatkowania.

Regulamin spływu kajakowego >>> ZOBACZ <<<

Organizator:  Ochotnicza Straż Pożarna w Wężewie
Partner honorowy:  Wójt Gminy Krasne

 

Osoby do kontaktu:
Renata Żmijewska tel: 604211426 e-mail: renia.zmijewska@gmail.com
Michał Szczepański tel: 882147458 e-mail: michalszczep@wp.pl
Grzegorz Małkowski tel: 664787568 e-mail: grzegorz@krasne.pl

 

 

Informacja o realizacji projektu

17.05.2019

12:37

redaktor

projekt1Zagospodarowanie terenu zieleni przy budynku Urzędu Gminy w Krasnem z wykorzystaniem i nawiązaniem do historyczno-przyrodniczego charakteru miejscowości

czytaj więcej »
Nabór wniosków

17.05.2019

09:24

redaktor

logo_pm_saLGD"Północne Mazowsze" serdecznie zaprasza do składania wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach LSR. Dofinansowanych będzie aż 75 projektów! 11 naborów tematycznych!

>> zobacz więcej <<

Harmonogram wywozu odpadów

27.12.2018

12:48

redaktor

odpadyHarmonogram wywozu odpadów na I półrocze 2019 r.

Trasa 1

Trasa 2

Trasa 3

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Krasne © Copyright 2010

 Projekt i wykonanie 2010 Maxus Net Communications